Átadásra kerültek a Csiky Gergely Színházért Alapítvány – „Schwajda György Ösztöndíj” pályázat elismerő oklevelei

A Csiky Gergely Színházért Alapítvány 2019-ben Somogy megye kulturális hagyományainak, a kaposvári teátrum legendás múltjának megidézése, újra értelmezése valamint színházfejlesztés céljából Schwajda Györgyről elnevezett ösztöndíjalapot hozott létre. Az ösztöndíjra az alábbi kategóriákban lehetett pályázni:

• pályakezdő alkotóművész/színházi szakember
  • felsőfokú képzésben részvevő fiatal alkotó
  • alapfokú/középfokú művészeti oktatási intézmény tanulója
  • színházi szakemberképzés támogatása
  • határon túli alapfokú/középfokú művészeti oktatási intézmény tanulója

Ünnepélyes keretek között 2019. április 18-án kerültek átadásra az elismerő oklevelek az ösztöndíjban részesülők számára. Eseményünkön Pintér Rómeó Alapítványi elnök köszöntője után Petneházy Attila miniszteri biztos és dr. Fülöp Péter igazgató elismerő szavait hallhattuk, akik gratuláltak a díjazottaknak és köszönetet mondtak a támogatóknak.

2019. évi Schwajda György Ösztöndíj program támogatói:

• Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért Felelős Államtitkárság,
  • Kaposvár Megyei Jogú Város,
  • Kaposvári Egyetem,
  • ZÁÉV Zrt.,
  • Simple-Red Life Kft,
  • Sztereo-Tech Kft., Rio Alto Kft.

A 2019. évi Schwajda György Ösztöndíjasok:

• Pályakezdő alkotóművész/színházi szakember: Szvetnyik Kata, Krausz Gergő
  • Felsőfokú képzésben részvevő fiatal alkotó: Horváth Dominika, Móczár Bence, Maizác Stefánia
  • Alapfokú/középfokú művészeti oktatási intézmény tanulója: Varga Zsófia
  • Színházi szakemberképzés támogatása: Nagy Péter, Schütz Ádám
  • Határon túli alapfokú/középfokú művészeti oktatási intézmény tanulója: Paládi Máté

A pályázati kiírás ide kattintva olvasható.